RANDEVU ALIN
Kök Hücre Tedavisi Nasıl ve Neden Yapılır?
13 Mart 2023
Kök Hücre Tedavisi Nasıl ve Neden Yapılır?
OKUNMA : 235

Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi, Dolgu- Botokstan Farklı Mıdır?

Geleneksel olarak, dermal dolgu maddeleri, yanakları kaldırarak ve kan akışını artırarak yüz bölgesindeki hacmi dolgunlaştırmak ve daha genç bir görünüm oluşturmak için kullanılmıştır. Yüz gençleştirme için kök hücreler, 21. Yüzyılın en iyi yöntemlerinden biridir.

Kök Hücre Tedavisi Neden Yapılır?

Kök hücre yüz germe, vücuttaki yağdan toplanan kök hücrelerin iyileştirici güçlerini kullanır ve bunu dermal dolgu maddelerine daha doğal bir alternatif olarak kullanır.

Bilimsel olarak PRP ve yağdan elde edilen yetişkin kök hücrelerinin doku iyileşmesini iyileştirdiğine, yeni kan damarlarının büyümesine yol açtığına ve sonuçta daha genç bir cilt ışıltısı, cilt parlaklığı sağladığı ispatlanmıştır.

Ege Cerrahi Kliniği’mizde kök hücre tedavisi, kırışıklıkları gidermek ve cildin genel dokusunu ve renk tonunu homojen yapabilmek için kök hücre tedavisi yapılmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

İnsan vücudunu oluşturan trilyonlarca hücre içinde kök hücreler açık ara en önemlisidir. Vücutta hücre tipleri arasında dönüşebilen, ihtiyaç duyulan bir hücre tipi haline gelme ve karşılaştıkları yıpranmış ve zarar görmüş hücrelerin yerini alma potansiyeline sahip birkaç hücreden biridir.

Yağ dokusunda çok sayıda kök hücre bulunur. Kök hücreler, vücutlarının farklı bölgelerindeki yağlarla birlikte nakledildiğinde, bunların çoğu, nakledilen bölgede yeni doku oluşumuna yardımcı olan bu yeni alanlarda büyür ve bulunur. Nakledilen yağ ile birlikte kök hücrelerin yenileyici özellikleri kullanılarak bu dokularda belirgin bir iyileşme sağlanır.

Kök hücre yüz gençleştirme tedavisi, vücudun daha fazla kollajen oluşturmasını ve dokuları sağlıklı kan akışıyla doldurmasını sağlamak için kök hücre biliminden yararlanan, parlak, genç bir görünüme neden olan cerrahi olmayan bir yüz gençleştirme prosedürüdür.

İzmir Kök Hücre Tedavisi hakkında bilgi almak için +90 552 566 22 10 üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İzmir Çiğli Karşıyaka Ege Cerrahi Yüz Gençleştirme Kök Hücre Prp işlemleri için bize ulaşabilirisniz.

Kök Hücre ile Yüz Gerdirme Nedir?

Kök hücre yüz germe, yağ dokularınızdan, kanınızdan, kemik iliğinizden hücreleri alan ve bunları cildin elastikiyetini, pürüzsüzlüğünü ve yumuşaklığını geri kazanmak için kullanan bir tekniktir. Bu da yüze daha genç ve canlı bir görünüm kazandırır. Bu tedavi, Restylane, Juvederm ve Hyaluronik asit gibi geçici dolgu maddelerinin ameliyat veya enjeksiyon ihtiyacını azaltır.

Ameliyat gerektirmeyen, herhangi bir açık kesiden kaçınan ve cildin kendisini “kaldırma” sürecine yardımcı olan gerçek ve eksiksiz bir yüz gençleştirme prosedürüdür. Tedavi, yüzün konturunu ve şeklini düzeltmeye, cilt rengini ve normal yaşlanmanın neden olduğu düzensizlikleri iyileştirmenin yanı sıra güneşe ve çevreye maruz kalmanın neden olduğu izleri iyileştirmeye yardımcı olur.

Yüze kök hücre tedavisi öncesi ne yapmalıyım?

Tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi hastalar kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmalı, alkol ve sigara tüketimini mümkün olduğunca sınırlandırmalıdır. İdeal olarak, hasta işlemden önceki son birkaç gün içinde sigarayı ve alkolü tamamen bırakmalıdır.

Kök hücre tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ana sayfa

İletişim

kök hücre
kök hücre tedavisi
yüz gerdirme
kök hücre yüz germe
Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş