RANDEVU ALIN
Jinekomasti Tedavi Yöntemleri
23 Aralık 2022
Jinekomasti Tedavi Yöntemleri
OKUNMA : 153

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti erkeklerde görülen aşırı meme büyümesi durumudur. Kadın meme dokusunun erkekte bulunması olarak da tanımlanabilen jinekomasti, erkek fiziksel görüntüsünde oluşturduğu deformasyon ile özellikle ruhsal anlamda sorunlara sebep olmakta, bir yandan da sağlıkla ilgili çeşitli sorunlara işaret edebilmektedir.

Jinekomasti Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Jinekomasti düzeltilmesi üç yöntem kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntemlerin hangisinin seçileceği jinekomastinin çeşidine ve doktor muayenesine göre değişkenlik göstermektedir.

Jinekomasti tedavisinde uygulanan yöntemlerden biri, fazla olan meme dokusunun çıkarılması yöntemidir. Çıkarma işleminde memenin dokusunun genişliği ve meme büyümesine neyin neden olduğu önemlidir. Liposuction, yağ alma olarak açıklayabileceğimiz bir yöntemdir. Yalnızca yağ birikimi olan durumlarda kullanılır. Meme büyüklüğüne yalnızca yağ dokusu fazlalığının neden olması durumunda bu işlem yeterlidir. Günümüzde lazer ve ultrasonik  liposuction ile daha etkin yağ alma gerçekleştirilmektedir.

Eksizyon yöntemi, meme başının altından yarım daire şeklinde bir kesi ile meme dokusunun çıkarılmasına denmektedir. Bu yöntemde, memenin mevcut durumu önemlidir.

Jinekomasti tedavisinde bir diğer yöntem olan kombine yöntemi ise, liposuction ile eksizyonun birlikte kullanılmasıdır. Bu yöntemde memenin mevcut durumuna göre yol izlenir. İşleme liposuction ile başlanır, eğer meme büyüklüğüne yağ dokusu fazlalığı neden oluyorsa bu işlem yeterli olabilir. Eğer meme dokusu daha baskın ise bu dokunun da çıkartılması gerektiği için eksizyon yöntemine başvurulur.

Jinekomasti ile ilgili daha fazla bilgi almak için jinekomasti hizmetimizde yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

Ana sayfa

İletişim

jinekomasti
erkeklerde meme büyümesi
jinekomasti nedenleri
jinekomasti tedavisi
liposuction
eksizyon
eksizyon yöntemi
kombine yöntemi
Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş