Karın Germe

Karın Germe

[bt_section layout=”boxed” top_spaced=”topSemiSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” skin=”dark” full_screen=”no” vertical_align=”inherit” divider=”no” back_image=”1025″ back_color=”#87a3bf” back_video=”” video_settings=”” parallax=”” parallax_offset=”” animation=”” animation_back=”” animation_impress=”” el_id=”” el_class=”btAccentColorBackground” el_style=””][bt_row][bt_column width=”1/1″ align=”left” vertical_align=”inherit” border=”no_border” cell_padding=”btDoublePadding” animation=”animate animate-fadein animate-moveleft” text_indent=”no_text_indent” highlight=”no_highlight” background_color=”” transparent=”” inner_background_color=”” background_image=”” el_class=”” el_style=”” opacity=””][bt_hr top_spaced=”topExtraSpaced” bottom_spaced=”bottomSmallSpaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][bt_header superheadline=”ESTETİK AMELİYATLAR” headline=”KARIN GERME” headline_size=”extralarge” dash=”top” subheadline=”Karın Germe hakkında detaylı bilgiler.” el_class=”” el_style=”” dash_style=”btNormalDash”][/bt_header][bt_hr top_spaced=”topExtraSmallSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][bt_hr top_spaced=”topSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section][bt_row][bt_column width=”1/1″][bt_hr top_spaced=”topSemiSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section][bt_row][bt_column width=”1/4″][/bt_column][bt_column width=”2/4″][bt_image image=”1155″ caption_text=”” size=”” shape=”square” url=”” target=”_self” hover_type=”” el_class=”” el_style=””][/bt_image][bt_hr top_spaced=”not-spaced” bottom_spaced=”bottomSemiSpaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][/bt_column][bt_column width=”1/4″][/bt_column][/bt_row][bt_row][bt_column width=”1/1″][bt_text]

Obezite ameliyatları sonrası hastaların %30 kadarında hastayı rahatsız edecek boyutta karın sarkması oluşur. Ameliyattan bir yıl sonra bu hastalara karın germe yapılabilir. Karın germe “abdominoplasti” ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkündür.
Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Genellikle hatanede b ir akşam kalmak yeterlidir. Daha az yara izi kalması için işlem sonrası krem verilecektir. Üç ay kadar kullanmanız gerekir.
Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır. Eğer sigara içiyorsanız, buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız.

Merak edilenler:

* Karın germe sonrası hamile kalınabilir.
* İlerleyen yıllarda ihtiyaç olursa tekrar karın germe yapılabilir.
* Yara izi çamaşır bölgesinin içinde kalır

[/bt_text][/bt_column][/bt_row][/bt_section]