RANDEVU ALIN
Yağ Bezesi Ameliyatı
Yağ Bezesi Ameliyatı
HİZMETLERİMİZ
Yağ Bezesi Ameliyatı

Yağ Bezesi (Lipom) Nedir?

Yağ bezeleri, tıp dilinde lipom olarak da adlandırılan ve vücutta herhangi bir bölgede oluşan içi yağ dolu ve genellikle küçük yapılı, tümör benzeri oluşumlardır. Çeşitli boyutlarda olabilen yağ bezeleri bir kapsülle çevrilidir ve beyaz-sarı renklerde gözle görülebilir şekildedir.

Yağ Bezesinin Çözümü Nedir? Ameliyat ve Cerrahi Müdahale Gerekir mi?

Yağ bezesi kendiliğinden geçer mi? Yağ bezeleri kendi kendine geçmesi mümkün olmayan bir durumdur. Bu bezeler cilt altında uzun sürede biriken kitleler oluğundan, cerrahi müdahale veya radyofrekans tedavisi ile tedavi edilmelidirler.

Yağ Bezesini Aldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Lokal bir anestezi ile yapılan yağ bezesi aldırma ameliyatı sadece 5 dakika sürecek bir işlemdir. Cilt altında biriken yağ bezesinin büyüklüğüne göre kesi hesaplanır. Örnek 4 cm büyüklüğünde bir kitleyi çıkarmak için sadece 1–1,5 cm alanda kesi yapmak yeterlidir.

  • Yağ Bezesi Ameliyatı Zor mu?

Yağ bezesi ameliyatı tehlikeli midir? Hiçbir risk içermez ve oldukça kolay yapılabilen bir tedavidir. Beze bulunan yer tespit edilerek genellikle beze boyutunun 3/1'i kadar kesi uygulanır. Beze bu kesi aracılığıyla tamamen çıkarılır ve ardından dikiş yada tıbbi yapıştırıcı ile kapatılır.

  • Yağ Bezesi Alınması Ağrılı Bir İşlem midir?

Yağ bezesi genellikle herhangi bir belirti vermez ve çoğu vakada ağrıya neden olmaz.

  • Yağ Bezesi Tekrarlar mı?

Yağ bezesi yeniden oluşur mu sorusuna cevap olarak cerrahi müdahale ile vücuttan çıkarıldıktan sonra, yağ bezelerinin yeniden oluşma ihtimali vardır. Yağ bezelerinin bir tanesini aldırmak, yenilerinin oluşmasının önüne geçmez.

Yağ Bezesi Ameliyatı ve Tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ana sayfa

İletişim

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş