RANDEVU ALIN
Sünnet
Sünnet
HİZMETLERİMİZ
Sünnet

Sünnet Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalı?

Sünnet Kaç Yaşında Yapılmalı?

Sünnet için 2 yaş  öncesi veya 5 yaş sonrası dönemin tercih edilmesi daha sağlıklıdır. 2-5 yaş arasında yapılması çocukta psikolojik travmalardan dolayı tavsiye edilmemektedir. Özellikle yeni doğan bebeklerde yapılması daha çok önerilir. Yeni doğan bebeklerde; cerrahi işlem daha kolay olur, yara iyileşmesi daha çabuk gerçekleşir, ayrıca kişilik oluşumu henüz  olmadığı için psikolojik travma oluşma olasılığı olmadığından sünnet en ideal dönem olarak görülür. Genellikle doğumdan sonra ilk iki gün ya da 3 ay içerisinde önerilmektedir.

  • Sünnet Anestezi ile mi Yapılır?

Sünnet mutlaka anestezi altında yapılmalıdır. Lokal ya da genel anestezi (sedasyon) altında sünnet uygulanabilmektedir. Anestezinin şekli ve dozu çocuğun yaşına ve klinik durumuna göre değişebilmektedir. Yeni doğanlarda lokal anestezik kremler ve lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Büyük bebeklerin ve çocukların sünneti, çocukları üzmemek ve psikolojik travmaya neden olmaması amacıyla genel anestezi ile yapılmalıdır.

  • Sünnet için Hangi Doktora Gidilir?

Sünnet operasyonu için genel cerrahi uzmanına veya üroloji uzmanına gidilir.

Sünnet Fiyatları 2023

Sünnet fiyatları 2023 yılı için bakıldığında her hastanenin ve kliniğin ücret politikası değişiklik göstermektedir. Cerrahın tecrübesi, çalışma prensibi, hassasiyet ve titizliği son derece önem taşımaktadır. Kliniğimizde, hijyenik koşullarda ileri derecede modern cihazlarla sünnet yapılabilmektedir.

Konseptli sünnet işlemleri için kliniğimize bekleriz. Ege Cerrahi 30 yıllık sünnet alanında uzman hekimimiz ile kaliteli hizmet sunuyoruz. Sünnet hatırası fotoğrafı ve video çekimi de yapılabilmektedir. Özel klinik koşullarında, sıra beklemeden, hızlı randevu alarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sünnet işlemlerini uygulayan hekimimiz toplu sünnetler alanında da tecrübelidir. Yurtdışı ve Türkiye'de sünnet organizasyonlarında işlemler yapmıştır. Türkiye'de en çok sünnet işlemi yapan hekimlerden biridir.

Sünnet Hatırası


Sünnetin klipsli, geleneksel tüm yöntemleri yapılabilmektedir. Lokal yöntem ile ağrısız sünnet mümkündür. 2 çocuk ve üzeri sünnet işlemlerinde İzmir içi transfer hizmetimiz vardır. Yenidoğan sünnetinden yetişkin sünnetine tüm yaş gruplarında sünnet yapılabilir. Alisklamp ve neoalisklamp ile dikişsiz sünnet işlemi yapılabilmektedir. Sünnet işlemi cumartesi günleri için de planlanabilir. Haftaiçi akşam saatlerinde de sünnet işlemleri planlanabilir. Sadece önceden randevu almanız gereklidir. İzmir'in en modern ve teknolojik kliniğinde çok uygun fiyatlara sünnet işlemi planlayabilirsiniz. İzmir Sünnet Merkezi için 0552 566 22 10'dan bize ulaşabilirsiniz.

Çocuğum Sünnetten Sonra Koşmaya Ne Zaman Başlayabilir?

Sünnet operasyonu sonrasında yeni doğanlarda yaraların iyileşmesi 4 gün, ilerleyen yaşlarda ise yaklaşık 10 gündür. İyileşme süreci yaklaşık iki hafta sonunda tamamlanmaktadır. Sünnet olan çocuk aşırı hareketlerden kaçınmalı, bol bol dinlenmeli, ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmalı ve aşırı hareket etmemelidir.

Sünnet operasyonu sonrası yürümeyi öneriyoruz ancak koşmayı önermemekteyiz. Çocuğunuz 2. hafta düz koşulara başlayabilir, 4. haftadan sonra da diğer sporlara başlayabilmektedir.

Alisklamp Sünnet

Çocuğum Sünnetten Sonra Normal Beslenmeye Ne Zaman Başlayabilir?

Sünnet lokal anestezi ile yapıldıysa çocuğunuz operasyondan sonra hemen beslenebilir. Sünnet genel anestezi ile yapıldıysa 1 saat katı ve sıvı gıda almaması gerekmektedir. 1 saat sonra anestezinin etkisi geçince beslenmeye başlayabilir.

Ege Cerrahi Kliniği Bünyesinde Hijyenik ve Güvenilir Ellerde Çocuğunuzun Sünnetini Gönül Rahatlığı ile Yaptırabilirsiniz.

Sünnet ile ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Numaralarımız :

0 552 566 22 10

0 552 744 80 11

 

Ana sayfa

İletişim

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş