RANDEVU ALIN
Mide Botoksu
Mide Botoksu
HİZMETLERİMİZ
Mide Botoksu

Mide Botoksu Nedir? Nasıl Kilo Verilir?

Mide Botoksu Nedir?

Kilo verme yöntemlerinden biri olan mide botoksu, endoskopik yöntem ile midenin belirli bölgelerine botilinum toksini enjekte edilmesi işlemidir. Mide botoksu işlemiyle ghrelin adı verilen açlık hormonu seviyesinde azalma yaşanır. Bununla birlikte, mide asit salınımı azalır ve mide boşalması yavaşlar. Bu durum, hastaya iştah azalması ve geç acıkma olarak yansır. 

Mide Botoksu ile Kaç Kilo Verebilirim?

Cerrahi bir yöntem olmadığı için herhangi bir kesi işlemi yapılmayan mide botoksu tedavisinde, %15-20 kadar kilo kaybı hedeflenir. Mide boşalmasında meydana gelen gecikme, yemek sonrası oluşan ani kan şekeri yükselme ve düşmelerinde etkili olmakla beraber, kişilerin gün içinde daha stabil kan şekeri seviyelerine sahip olmasında da yardımcıdır.

Mide Botoksu Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

  • İşlem sonrası hastalara diyetisyeni tarafından beslenme listesi hazırlanmaktadır.
  • Mide botoksu işleminin ardından beslenme 2 saat sonra yapılabilir.
  • Asitli içecek, karbonhidrat, şuruplar, alkol tüketimi sınırlandırılmalıdır. Hasta, beslenme uzmanının kendisine uygun gördüğü gıda türlerini gerekli miktarda tüketmelidir.
  • Sigaranın mide botoksuna pozitif ya da negatif herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Ancak yine de sigara kullanımı önerilmemektedir.
  • İlk 3 gün sıvı gıdalar, 4 günden sonra günde 2 öğün protein ve sebze içerikli diyet önerilir. 

Mide Botoksu Tekrarlanabilir Mi?

Mide botoksu etki süresi 4-6 aydır ve bu sürenin sonunda botoks vücuttan tamamen temizlenir. Bu durumda eğer ilk uygulamada mide botoksu ile başarı elde edilmişse tekrar uygulanmasında sakınca yoktur.

Mide Botoksu Sonrası İşe Ne Zaman Başlayabilirim?

Mide botoksu 15 dakikalık bir işlem olup hastanede yatışı gerektirmez. 30 dakika içinde hastalar normal hayatlarına dönebilmektedir. İşlem sonrası 2-3 saat içinde tekrar işe başlanabilir.

Mide Botoksu İşleminde Kullanılan Botoks Markaları Nelerdir?

Dünyada Dysport®, Xeomin® ve Botox® markaları en bilinen botoks ürünleridir.

Mide botoksu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ana sayfa

İletişim

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş