RANDEVU ALIN
Lazer Hemoroid
Lazer Hemoroid
HİZMETLERİMİZ
Lazer Hemoroid

Lazer Hemoroid Ameliyatı Nedir?

Lazer hemoroid ameliyatı; hastalığın birinci ve ikinci evresinde hemoroid pakelerini söndürmede işe yarar. Buna ek olarak, hastalığın üçüncü ve dördüncü evresini geçiren kişilerde ise genişleyen ve sarkan memeleri yok etmek için ultrasonik makas tercih edilen bir seçenektir.

Lazer Hemoroid Nedir?

Lazerle hemoroid tedavisi; lazerle hemoroid memesinin büzülmesi ve yapısı bozulmuş damarların koagüle edilmesidir. Lazerle hemoroid tedavisi halk arasında ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak da bilinmektedir. Lazerle hemoroid tedavisi çoğu hasta grubu için tercih edilen popüler bir hemoroid tedavi yöntemidir.

Lazer Hemoroid Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Toplumda çok sık görülen hemoroid, tedavi edilmediğinde yaşam konforunu bozuyor. Geleneksel cerrahi yöntemlerden farklı olarak kesi olmadığından ve dikiş atılmadığından yapılan lazer hemoroidopeksi ameliyatları sonrasında ise iyileşme süresi kısaldığı için hastalar normal yaşama daha kısa sürede dönebiliyor.

En İyi Hemoroid Tedavisi Hangisidir?

Unutmayın; hemoroid için en etkili tedavi yöntemi ameliyattır. Bu şekilde hastalığın tekrar etmesi olasılığı da azdır.

Lazer Hemoroidoplasti Nedir?

Lazer hemoroidoplasti bağırsak mukozası ve anüs etrafındaki kas yapılarda yüksek derecede koruma sağlar. Mukoza altına uygulanan kontrollü lazer enerjisi hemoroidal büzüşmeye ve yeni bağ dokusu oluşmasına yardımcı olur. Bu, aynı zamanda sarkma oluşmasını veya tekrarlamasını da engeller.

  • Lazerle Hemoroid Ameliyatı Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

Ağrı en çok ameliyattan sonraki 2-3 saatlik dilimde olur. Hasta bu dönemde anestezi altında olacağı için rahattır.

Longo Hemoroid Ameliyatı Nedir?

Longo tekniği (PPH), makattan dışarı sarkmış hemoroid memelerinin anüsün hissiz (sinir uçlarının bulunmayan) bölgesinde bu işlem için geliştirilmiş özel bir aparatla kesilip yukarı çekilerek, bölgenin eski anatomik yapısına geri döndürülmesidir. Klasik yöntemle yapılan ameliyatlarda hemoroid memeleri kesilerek alınmakta ve burada açık yaralar oluşmaktadır. Asıl ağrı ve sancıya sebep olan, bu açık yaralardır.

Longo hemoroid ameliyatı, hemoroidlerin cerrahi olarak çıkarılmasını içeren bir yöntemdir. Bu işlem, özellikle daha ileri seviyede hemoroidler için kullanılır ve genellikle spinal anestezi altında yapılır. Longo ameliyatı, hemoroidleri çıkarmak için kullanılan birçok diğer yöntemden daha az invazif olduğu için, hasta iyileşme süresi kısa olabilir.

Longo tekniği ile gerçekleştirdiğimiz operasyonla birlikte bu memeler yukarı çekilip, eski işlevlerine geri döner. Klasik yöntemle yapılan operasyonlar 50 dakika sürerken, çok az ağrı hissedilen longo tekniğiyle bu süre 10 dakikaya iner ve 5 gün sonra hasta normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  • Longo Hemoroid Ameliyatı Hemoroid İçin En İyi Yöntem Midir?

Longo yöntemi makat sarkması (anal prolapsus) , 3. ve küçük 4. derece kanamalı iç hemoroidlerde etkin bir tedavi sağlar. Büyük 4. derece iç ve dış hemoroidler ile makat çevresinde bozukluğu olanlarda Longo'ya ilave teknikler de kullanılarak fazlalıklar alınır.

Longo hemoroid ameliyatı her hasta için uygun bir yöntem olmayabilir. Hemoroidlerin seviyesi, cerrahi alanın büyüklüğü ve hastanın genel sağlık durumu gibi faktörlere göre, diğer yöntemler daha uygun olabilir. Ayrıca bu cerrahi yöntem için deneyimli bir cerrahiye ihtiyaç vardır.

En iyi yöntem, her hasta için farklı olabilir ve hastanın ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna göre belirlenmelidir. Bu nedenle, hastalar bu işlemi düşünmeden önce mutlaka kalifiye bir cerrah ile konuşmalı ve farklı seçenekleri değerlendirmelidir.

Longo yöntemi makat sarkması (anal prolapsus), 3. ve küçük 4. derece kanamalı iç hemoroidlerde etkin bir tedavi sağlar. Büyük 4. derece iç ve dış hemoroidler ile makat çevresinde bozukluğu olanlarda Longo'ya ilave teknikler de kullanılarak fazlalıklar alınır. 1. ve 2. derece iç hemoroidlerde çok tercih edilmez. Bu durumda longo yöntemi için en iyi yöntem demek doğru olmaz. Hemoroid durumuna göre en uygun yöntem belirlenmesi daha doğru olacaktır.

Dikişsiz Hemoroid Cerrahisi Nedir?

Dikişsiz ve kansız ameliyat olarak bilinir.

Ligasure denen özel bir cihaz ve buna bağlı bir aletle neşter ve dikişe gerek kalmadan hemoroid pakesinin çıkarılması sağlanır. Bizim oldukça sık kullandığımız bir yöntemdir.

Postop döneminde ağrı daha az olmakta ve ameliyat süresi oldukça kısalmaktadır.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lazerle hemoroid tedavisinde lazer sondası ile hemoroid memesi içine girilerek meme büzüştürülür ve tedavi sonrasında kaybolması hedeflenir.

Ortalama yirmi dakikalık bir operasyon olan lazerle hemoroid tedavisi sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilmektedir.

Lazer Hemoroid Ameliyatına Hazırlık

  • Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hemoroid ameliyatı için hastanın ameliyat gününden önceki akşam ishal yapıcı şurup içip bağırsaklarını boşaltması tavsiye edilir.

Bu ameliyat sırasında doktora, ameliyat sonrasında ise hastaya kolaylık sağlar. Ameliyat öncesi en az 5-6 saat açlık gerekir.

Lazer Hemoroid Sonrası Ne Zaman İşe Başlayabilirim?

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi ne kadar kısa olursa hastaların normal yaşama dönmeleri o kadar kolay olur.

Hasta operasyondan sonra lokal anestezi de hemen, spinal anestezi de ertesi günü ayağa kalkar. Fakat iş ve sosyal yaşama dönmesi 7-10 günü bulabilir.

Lazer hemoroid ameliyatı ve tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ana Sayfa

İletişim

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş