RANDEVU ALIN
Jinekomasti
Jinekomasti
HİZMETLERİMİZ
Jinekomasti

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti, erkek hastalarda glandüler dokuda meydana gelen bozulmalardır. Bu sorun meme ya da meme uçlarında aşırı büyüme şeklinde kendini belli eder. Genellikle erkek hastalarda östrojen hormonu salgılanmadığından dolayı meme yapısı küçük kalır. Fakat ilaç kullanımı ya da hormonal nedenlerden dolayı meme yapısı zamanla bozulabilir.

jinekomasti

Jinekomasti, her yaş grubunda görülebilmekte ve genellikle hormonal değişikliklere (östrojen ve testosteron dengesizliği), kalıtsal nedenlere ve/veya obeziteye bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanında ilaç kullanımına bağlı yan etkiler sebebiyle de erkeklerde meme büyümesi sorunu oluşabilir. Jinekomasti, genel anlamda erkeklerde meme büyümesine verilen isimdir.

Jinekomasti Ameliyatı Nedir?

Erkek meme küçültme olarak da bilinen jinekomasti ameliyatı, erkeklerde aşırı gelişmiş ve büyümüş meme dokusunun çıkartılmasıdır. Meme boyutu küçültülmektedir. Meme başı bölgesi de küçültülebilir.

Sadece liposuction yönteminin kullanıldığı jinekomasti ameliyatları ortalama 1 saat sürmektedir. Bir cilt kesisi yapılarak meme dokusunun çıkartıldığı ameliyatlar ise kitlenin büyüklüğüne, fazla derinin durumuna ve uygulanacak cerrahi tekniği göre 2-4 saat sürebilmektedir.

İyileşme sürecinde dikkatli olunması gereken hususlar vardır. İşlemden sonra doktorun reçete ettiği ağrı kesici ve yara iyileşmesini hızlandırmak için krem kullanılmalıdır. Sigara içmemek yara iyileşmesi açısından önemlidir. İşlem sırasında dren takılmış ise mutlaka doktorun söylediği gün çıkartılmalıdır. Korse en az 2 hafta kullanılmalıdır. Doktor kontrollerine düzenli gidilmelidir. İlk 1 ay kesinlikle ağır kaldırılmamalı ve yavaş hareketler yapılmalıdır.

Jinekomasti ve jinekomasti ameliyatı ile ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ana sayfa

İletişim

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş