RANDEVU ALIN
Blefaroplasti
Blefaroplasti
HİZMETLERİMİZ
Blefaroplasti

Blefaroplasti Nedir?

Göz kapağı estetiği tıbbi adıyla blefaroplasti, son yıllardaki en popüler estetik uygulamalar arasında yer alıyor. Yaşlanmaya bağlı olarak alt ve üst göz kapaklarında yaşanan sarkmaların yanı sıra; genetik nedenler, kazalar sonucu yaşanan travmalar ya da enfeksiyon gibi sebepler sonucu ortaya çıkan sarkmalar için de göz kapağı estetiği uygulamaları ön plana çıkıyor. 

Yaşımız ilerledikçe cilt gerginliği azalarak gevşeyip uzamakta, cilt altındaki kaslar zayıflamakta ve özellikle güneş ışınlarının cilt üzerindeki etkisi ile pigmentasyon adı verilen lekelenmeler oluşmaktadır. Gözlerimizin çevresindeki cilt vücudun diğer bölgelerine göre daha ince ve hassas olduğu için yaşlanmanın etkileri öncelikle gözler çevresinde izlenmektedir.

Blefaroplasti Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği öncesi hasta değerlendirildikten sonra, üst kapak blefaroplasti için gözün doğal kıvrımlı hatlarında operasyon öncesi çizimler ve ölçümler yapılır. Kesi için bistüri veya koter adı verilen ısı ile kesi yapan cihazlar ya da özel bazı lazer teknolojileri kullanılır. Alt kapak estetiği ise alt kapak kirpik hattından veya göz kapağının iç tarafında bulunan kısımdan transkonjunktival adı verilen yöntemle yapılabilir.

Blefaroplasti ile ilgili sorularınız için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ana sayfa

İletişim

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş