RANDEVU ALIN
Ben Alımı
Ben Alımı
HİZMETLERİMİZ
Ben Alımı

Ben Alımı

Ben Nedir? Neden Olur?

Benler vücutta bulunan ve cildin rengini düzenleyen hücrelerin belli bir noktada toplanmasından dolayı oluşmaktadır. Renk hücrelerinin belli bir alanda toplanması bölgede değişik renkli doku oluşumuna neden olur. Bu lezyonlara tıbbi literatürde nevüs halk arasında ise ben ismi verilmektedir. Benler yüzeysel ya da vücuttan kabarık olabilmektedir. Kahverengi, cilt renginde, siyah ya da daha açık renkli olabilirler. Benler çok büyük ihtimalle iyi huyludur. Ancak bazı benlerin kanserleşme riski bulunmaktadır.

Ameliyatla Ben Tedavisi

Ben tedavileri arasında en demode olan ve iz bırakan tekniktir. Amaç benin ciltten kesi yapılarak çıkarılmasıdır. Genellikle yapılan kesi ben kadar veya benden daha büyük bir ize neden olmaktadır. Bu nedenle estetik kaygı ile ben aldırmak isteyen bir hasta için gereksiz bir tekniktir. Özellikle ameliyatsız ve iz bırakmayan tekniklerin geliştirilmesi ile güncelliğini neredeyse tamamen kaybetmiştir.

Et Benini Hangi Doktor Almaktadır?

Rahatsızsanız ya da bir hastalığa yol açacağını düşünüyorsanız et beni için, hastanelerin cildiye ve genel cerrahi bölümlerine başvurmanız gerekmektedir.

  • Ben Alımı Yöntemleri Nelerdir?

Ben aldırma için kullanılan teknikler şunlardır;

-Ameliyat
-Krioterapi
-Lazer
-Elektrokoter
-Plazma
-Radyo Frekans

  • Ben Alımı Sonrası Ağrı Olur Mu?

Ben aldırma sonrası lokal anestezi etkisi birkaç saat sürmektedir. Etki geçtikten sonra hafif sızlamalar hissedilmektedir. İlk günlerde görülecek olan bu sızıları önlemek içinse ağrı kesiciler yeterli olmaktadır. Kişi belirli aralıklarla pansuman yaptırmalıdır. İlk iki gün sonrasında yara üzeri yıkanabilmektedir. İzin daha az kalması için masaj yapılabilir. Güneş ışınlarından da uzak durulması önemlidir. Dikişler ise 5 ile 15 gün arasında alınmaktadır.

  • Ben Aldırmak Zararlı Mıdır?

Hayır, kesinlikle benleri aldırmak zararlı değildir. Fakat hangi benin, nasıl alınacağına mutlaka uzman doktor karar vermelidir. Öncelikle benin iyi huylu mu, kötü huylu mu olduğu tespit edilmelidir. Bunun için dermatoskop denilen özel cihazlarla beniniz incelenir. İyi huylu olduğuna emin olunursa, ben cerrahi olarak veya lazer ile alınabilir. Eğer kötü huylu olduğu konusunda bir şüphe varsa doktorunuz kesin tanı için önce biyopsi önerebilir. Biyopsi ile kesin tanı koyduktan sonra benin alınması daha uygun olur. Görüldüğü gibi kötü huylu benlerin de alınması gereklidir. Yani halk arasında kötü huylu benler alınmaz inanışı doğru değildir. Tabi ki kötü huylu benleri alınması çok daha zor bir işlemdir. Öncelikle daha ileri incelemeler yapılmalıdır.

  • Ben Aldırma İşleminden Sonra İz Kalır Mı?

Benin büyüklüğüne, benin derinliğine ve kullanılan ben alma yöntemine bağlı olarak hafif iz oluşabilir. Benin alındığı alanın üzerinde kabuk oluşabilir, bunun kendi kendine düşmesi beklenir.

  • Ben Aldırma İşleminde Acılı Mıdır?

Ben alma işleminden önce hastalara lokal anestezi uygulanır. Bu sebeple uygulamada ağrı ya da acı hissedilmez.

Ben aldırma tedavisi ile benlerinizden kurtulmak istiyorsanız ve bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Ana sayfa

İletişim

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş