Site Rengi

Estetik Ameliyatlar

07.11.2020
18
Estetik Ameliyatlar

Estetik Ameliyatlar
İnsanlar vücudunda beğenmedikleri yerlerini operasyonla kolaylıkla istedikleri şeklinde değiştirme imkânına sahiptirler. Estetik operasyonlar, özellikle yaşlanmakta olan ünlülerin yapmış oldurmaları sonucu ülkemizde oldukça yaygın hale gelmiştir. Bu operasyonlar sayesin de kişiler istedikleri şekilde gençleşebilmektedir. Gençleşmenin yanı sıra kişiler beğenmedikleri yerlerin de değiştirme imkânına sahiptirler. Örneğin; burnunuzda şekil bozukluğu var ve memnun değilsiniz operasyonla istediğiniz gibi değişiklik yaptırıp bu negatif durumdan kurtulmanız mümkündür. Ama bu değişimlerin iyi araştırılıp doğru bilgiler edinilerek hareket edilmesi önemlidir.

Estetik ameliyat sonucundan memnun olmayanlara tazminat ödenecek | Gündem  Haberleri

Her ameliyatta olduğu şeklinde estetik ameliyatlarında da belli riskler vardır. Bu operasyonlar da amaç daha güzel bir görüntüye ulaşmak olduğundan riski en aza indirmek hedeflenmelidir. Operasyon geçirecek fert hastaneye yatırıldıktan sonrasında işlemleri gerçekleşirken önce kanı alınır ve daha sonrasında yanına anestezi uzmanı gelir. Hastaya verilecek olan anestezi türünün belirlenmesi önemlidir. Öncelikle hastaların genel durumu incelenir peşinden verilecek olan anestezi özel testlerle türü belirlenir böylelikle bu risk en aza indirilmiş olur. Yapılacak operasyon kişiye ayrıntılı olarak anlatılmalı, ne kadar süreceği, iyileşme süreci özetle her detaydan bahsedilmesi gerekir. Her ameliyatta kanama, enfeksiyon gibi komplikasyonların olması gözlenebilir. Ama işin de uzman olan doktorlarla işlem yapılması bu tür risklerin azalmasını elde edecektir. Meydana getirilen operasyonlardan sonrasında belli bir iyileşme süreci gözlenir. Meydana getirilen güzel duyu türüne göre iyileşme süreci de farklılık göstermektedir. En ağır ameliyatlar da bile hasta altı ile sekiz saat sonrasında yataktan kaldırılır. Birkaç gün de taburcu edilebilecek duruma getirilir. Günlük dünyasına tamamen dönmesi ise birkaç hafta sürerken, bazı özel aktiviteleri yapması daha uzun bir süre dilimine yayılmaktadır.

Sıhhat bakanlığının onaylama vermiş olduğu merkezler de yapılması ön görülen estetik ameliyatları, estetik ameliyatları konusunda cerrahi eğitim almış ve sıhhat bakanlığı tarafından diploması onaylanmış doktorlar tarafınca yapılması gerekmektedir. Günümüz de yapılan çok güzel duyu operasyon vardı. Burun estetiği, yüz gençleştirme, meme büyütme ya da küçültme estetiği, karın germe, botox şeklinde daha sayabileceğimiz oldukça operasyon çeşidi vardır. Özellikle şuan günümüz de moda olan bekârlığa veda diye adlandırılan evlenecek olan genç kadınların rahatsız oldukları bölge için güzel duyu yapmış oldurup düğünlerin de daha güzel görünme şansını elde etmişlerdir. Bu operasyonları yapmış oldurmanın yanında operasyon sonun da ödenen maddi bir karşılık vardır. İşin maddi kısmı da yaptırılan operasyona göre, doktora göre ve kullanılan hastaneye göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.